Novinky

01.07.2021 Zveřejněna nabídka ZÚ

Od 1. 7. je zveřejněna nabídka zájmových útvarů a kurzů pro školní rok 2021/2022

29.04.2020 Vizitky kroužků

Upoutávky na vybrané kroužky, které budeme otevírat v příštím školním roce najdete: www.svcamos.cz --> Kroužky 2020/2021 --> Vizitky kroužků.

20.04.2020 Buďte s námi

Videa, návody, nápady a inspirace na sportovní, taneční, kreativní či zábavnou činnost najdete v záložce Aktivity pro rodiče s děmi.

19.02.2019 Registrace nových členů před přihlášením

Vážení rodiče, prosíme Vás zkontrolujte si Vaší registraci v našem systému. Noví členové se musí před prvním přihlášením do zú, kurzu, táboru do systému nejprve zaregistrovat. Přesný postup najdete na www.svcamos.cz v menu tábory - postup při on-line přihlašování. registrace : https://ddmtesin.iddm.cz Telefonicky nebude možno přihlašovat !!!!!!

Besedy a setkání v CFTS

Celoroční online cyklus „Od ostatkóv po advent“

Cílem je celoročně přiblížit nejvýznamnější folklórní události roku veřejnosti a příznivcům lidových tradic a svátků. Seznámíme vás s jejich přípravou, děním a životem lidí s nimi spjatých.  

Cyklus je koncipován na jednotlivá setkání našich předních folkloristů – Boleslava Slováčka a Olgy Krzyžankové, kteří dlouhá léta zastávali funkci ve folklórních souborech a jsou osobnostmi našeho regionu a v oblasti folklóru jsou známí, uznávaní a cenění.
Myšlenka vznikla v Centru Folklóru Těšínského Slezska při SVČ Amos  pod názvem „Od ostatkóv po advent“.  Sešlost a povídání se zážitky mohou zájemci prožít společně s našimi hlavními aktéry.
Do pořadu mohou být přizváni i jednotliví „hosté“, ať z oblasti hudební, pěvecké nebo i ze současného  kulturního dění.

Prezentace zveřejníme na web stránce, budou k nalezeny ke shlédnutí na youtube kanálu a FB profilu SVČ Amos….budou plněny filmovými dokumenty, vystoupením nebo přizvaným hostem k dané problematice.

Ostatki a pochovávání basy:
                https://www.youtube.com/watch?v=Nc9I1GkKnRs
 
období konce půstu, pašijový týden a Velikonoce:
                https://youtu.be/W_1_sr2EvCI

Stavění máje a Letnice:
               https://youtu.be/czk_T0SaWdw

sv. Ján a vjónki (Švjynty Jón a vjunky)
             https://youtu.be/UBSesRZ1wLE