Novinky

01.07.2021 Zveřejněna nabídka ZÚ

Od 1. 7. je zveřejněna nabídka zájmových útvarů a kurzů pro školní rok 2021/2022

29.04.2020 Vizitky kroužků

Upoutávky na vybrané kroužky, které budeme otevírat v příštím školním roce najdete: www.svcamos.cz --> Kroužky 2020/2021 --> Vizitky kroužků.

20.04.2020 Buďte s námi

Videa, návody, nápady a inspirace na sportovní, taneční, kreativní či zábavnou činnost najdete v záložce Aktivity pro rodiče s děmi.

19.02.2019 Registrace nových členů před přihlášením

Vážení rodiče, prosíme Vás zkontrolujte si Vaší registraci v našem systému. Noví členové se musí před prvním přihlášením do zú, kurzu, táboru do systému nejprve zaregistrovat. Přesný postup najdete na www.svcamos.cz v menu tábory - postup při on-line přihlašování. registrace : https://ddmtesin.iddm.cz Telefonicky nebude možno přihlašovat !!!!!!

Medaile karatistky pod těšínský stromeček

05.01.2021 Svou pětadevadesátou medaili přivezla do Českého Těšína šestnáctiletá studentka českotěšínského Gymnázia Josefa Božka a zároveň asistentka trenéra oddílu karate SVČ Amos Český Těšín, Andrea Švrčková, která se dne 19. 12. 2020 zúčastnila ve městě perníků, Pardubicích,  Mistrovství České republiky.

Sportovnímu karate se věnuje od září 2011, kdy se přihlásila do kroužku DDM Český Těšín vedeného trenérem Bc. Hubertem Witoszem. Pod jeho vedením si již ze své druhé soutěže Středoevropského poháru nadějí v Havířově přivezla první bronz z kategorie kata mladších žáků. Tímto začala  v březnu 2012 její série úspěšných startů na domácích  i mezinárodních turnajích karate v disciplínách kata, kata team, kumite ale i smíšených bojových umění. Jak šel čas, startovala postupně v kategoriích mladších a starších žaček, dorostenek, nyní juniorek. Od roku 2015 začala hostovat ve sportovním klubu Shindo Cieszyn. Nejprve šlo pouze o individuální tréninky u úspěšného reprezentanta Polska, mistra světa, trenéra Piotra Szymaly a od 12. 12. 2015 v tomto klubu zahájila závodní činnost. Získala ihned bronzové medaile v kata i kumite na turnaji Wroclaw open. V roce 2016 si vychutnala svůj první start na Mistrovství světa WSF v Bydgoszczi. Pro Moravskoslezský kraj přivezla body z  Olympiády dětí a mládeže z Brna 2017 i Karlových Varů 2020. Pětkrát zvítězila na krajském přeboru v kata a třikrát v kumite.  Z nominačních turnajů se již osmkrát za sebou probojovala na mistrovství České republiky. Od roku 2018 je ve výběru talentové mládeže Moravy a Slezska pod záštitou Scm a reprezentace Českého svazu karate. Ve sbírce medailí a pohárů vyčnívají  z Národních pohárů a GP v České republice, z Harasuto world cup, Pucharu Polski, Polish open, z Berlin open a Burkhardtsdorfu, z Vienna open. Velkým oceněním je její zařazení do knihy  Miloslava Vavryse 100 let osobností sportu Českého Těšína ke stému výročí založení našeho města.

Letošní sezónu začala úspěšně reprezentací našeho kraje na Olympijských hrách dětí a mládeže, odkud si přivezli s kata teamem stříbrnou medaili. Poté však přípravu a další starty přerušila pandemie a přijatá hygienická opatření. Bylo nutno se připravovat individuálně doma a hned po rozvolnění opatření začaly znovu naostro tréninky u Piotra Szymaly v Polsku. Cestu na letošní šampionát letos nezajistilo ani 1. místo z krajského přeboru a ke svému startu o titul mistra České republiky byla do Pardubic nominována až 16. 12. rozhodnutím Rady reprezentace ČSKe. Poslední komnatou před startem na turnaji byla nutnost negativních testů na Covid. Po tomto náročném roce pak byl zisk bronzové medaile v kategorii kata juniorek cenným dárkem pod stromeček a radostným ukončením sezóny 2020.

Jak je vidno, děti navštěvující kroužek karate při SVČ Amos jsou v péči kvalifikovaných a úspěšných trenérů. Přejeme si, aby se k nám vracely i po přestávkách vynucených protiepidemickými opatřeními. I v době ovlivněné pandemií tento sport žije a čeká, kdy zas půjde normálně provozovat. Přeji dětem i rodičům pevné zdraví, mnoho štěstí a úspěchů v roce 2021.

Jiří Švrček
trenér karate, SVČ Amos
 
 videozáznam z boje o medaile:
https://www.youtube.com/watch?v=CYtoKl-GTVQ&feature=youtu.be