Novinky

14.10.2020 pokladna v SVČ Amos uzavřena

Dne 15.10.2020 je pokladna z důvodu nemoci UZAVŘENA. Podepsané přihlášky můžete vhazovat do schránky SVČ Amos, přístupné z ulice Frýdecká. Děkujeme.

28.07.2020 Přihlášky do kroužků a kurzů

Od 1. srpna můžete online podávat předběžné přihlášky do kroužů a kurzů na školní rok 2020/2021.

29.04.2020 Vizitky kroužků

Upoutávky na vybrané kroužky, které budeme otevírat v příštím školním roce najdete: www.svcamos.cz --> Kroužky 2020/2021 --> Vizitky kroužků.

20.04.2020 Buďte s námi

Videa, návody, nápady a inspirace na sportovní, taneční, kreativní či zábavnou činnost najdete v záložce Aktivity pro rodiče s děmi.

19.02.2019 Registrace nových členů před přihlášením

Vážení rodiče, prosíme Vás zkontrolujte si Vaší registraci v našem systému. Noví členové se musí před prvním přihlášením do zú, kurzu, táboru do systému nejprve zaregistrovat. Přesný postup najdete na www.svcamos.cz v menu tábory - postup při on-line přihlašování. registrace : https://ddmtesin.iddm.cz Telefonicky nebude možno přihlašovat !!!!!!

BABÍ LÉTO V CFTS

Babí léto v Centru Folklóru Těšínského Slezska

Letošní rok nám nepřeje! Po vzájemné domluvě s polskou stranou jsme zrušili mezinárodní akci "Poklady z těšínské truhly" a to jsme si mysleli, že jsme zažehnali "krizi" ! Nevadí, s novým odhodláním se opět vrháme do příprav náhradního programu. Rádi bychom oslovili zejména rodiny s dětmi a naše příznivce, a proto vznikl nápad realizovat akci pod názvem "Babí léto v Centru Folklóru Těšínského Slezska".

Kde se centrum nachází? Mnozí z vás neví a netuší, tak jako doposud někteří z vás neznají SVČ Amos. Centrum Folklóru Těšínského Slezska vzniklo v rámci mezinárodního projektu "Kaj indži inači-u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska" v prostorách SVČ Amos na ul. Frýdecké v Českém Těšíně. Zastřešuje zejména činnost folklórních souborů Slezan a Slezanek, rovněž však prostory slouží k pořádní workshopů a podařilo se nám vytvořit malou galerii, která již hostila nejednoho výtvarníka. Jsme tomu rádi a s tvůrčím nasazením připravujeme a realizujeme nová zajímavá setkání a vzdělávací akce.

Co víc si přát, když máte skvělé zázemí a prostory, zajímavá zákoutí a prostranství na zahradě ...to chce konat! A proto se můžeme těšit na sešlost všech věkových skupin ve dnech 17. - 20. 9. ve vnitřních i venkovních prostorách SVČ Amos. Jsou připraveny aktivity pro děti MŠ a školáky. Děti budou mít možnost shlédnou život na farmě a během zábavné hry se mohou stát farmářem na jeden den. Pro milovníky výtvarného umění máme pozvánku na vernisáž Józefa Dronga (17.9.), jehož výstava obrazů zahájí činnost po dlouhé odmlce v naší galerii.

Babí léto vyvrcholí nedělním programem "U nás lidově" v zahradě SVČ Amos (20.9.). Od 15 hodin je pro děti připraveno divadelní představení Brémští muzikanti v podání herců scény "Bajka" Těšínského divadla. Odpoledne plné lidové zábavy, tradic a zvyků našeho regionu bude spontánně doplněno vystoupením kapel - Oldrzychowice, Bezmiana, Bukóń, pěveckým sborem Slezan a cimbálovou muzikou Slezan. Řada stánků tradičních řemesel a tvůrčích workshopů nabízí široký sortiment. Setkáte se s Vůní Goralie, Ivanou Davidovou, Pavlou Recmanovou a Zdeňkou Jandovou, které připravují tradiční výrobky pro děti i dospělé, které si mohou vyrobit a odnést s sebou domů. Pracovníci SVČ Amos se zapojují do příprav a snaží se o vytvoření jarmarečního prostředí a atmosféry tak, aby se návštěvníci u nás cítili spokojeně. Těšíme se na vás!

Šárka Klimoszová
SVČ Amos Český Těšín
tel.: 733 530 839
e-mail: sarka.klimoszova@svcamos.cz

Kód 108101
Název BABÍ LÉTO V CFTS
Termín konání 17.09.2020 08:00 - 20.09.2020 18:00
Místo konání SVČ - Středisko volného času Amos, Český Těšín, Frýdecká 690/32
Hlavní vedoucí Šárka Klimoszová
Věková skupina 3-99 let
Sraz účastníků SVČ Amos
Jiná ujednání statistika=součet jednotlivých akcí 17. - 20.9.